Спорт

Команда НХЛ 21 – століття. Данкан Кіт: дантист з Чикаго.

21-е століття: Три Кубка Стенлі (2010, 2013, 2015), двічі кращий захисник сезону (2010, 2014), найцінніший гравець плей-офф (2015).Киту – 37. А він як і раніше один з символів смертоносного #”Чикаго” початку 10-х.

Говорячи про Данкана мимоволі згадуєш про простого хлопця, який не наділений надзвичайними здібностями, але в потрібний момент здатний врятувати тих хто стріляє лазерами з очей, літає на павутині і завжди на виду. Не щоб він непомітний. Просто той же Кейн, Хосса і Тейвз згадуються першими.

“Чорним яструбом” Кіт став у 2002-м. У другому раунді аж під 54 номером. У здібності хлопця повірили не відразу, і відправили битися в АХЛ.

Справа пішла з 2006. Ігровий час зростало, і до 2007-го. Команда не потрапила в плей-офф.

Проте Кіт завершив сезон з 12 голами і 20 асистами. Перший матч зірок став прелюдією до майбутніх перемог! Вже в наступному сезоні команда дійшла до фіналу західної конференції де поступилася “Детройту”. Кіт і з Сібрук зарекомендували себе однією з кращих пар в лізі.

Данкс отримав новий контракт на 72 мільйони доларів за 13 років. Став найприбутковішим в історії команди. Тоді і почалося.

Вже в наступному сезоні він набрав рекордні в кар’єрі 62 очки. Суперником “Чикаго” по фіналу стала “Філадельфія”. Зайнявши 2-е місце на Заході, яструби зберегли переможний ритм і в матчах на виліт.

У перших двох раундах «Чикаго» по черзі спочатку розібрався з «Нешвіллом» (4:2), а потім з «Ванкувером» (4:2). У фіналі конференції «Чикаго» не помітили кращу команду Заходу за підсумками «регулярки» – «Сан-Хосе» (4:0). І стали переможцями кубка Стенлі вперше за 49 років.

“Чикаго” швидко повели 2:0 в серії. Перший матч – блокбастер (6:5). Наш герой осторонь не залишився.

Взяв участь у 4-й шайбі, завдяки якій яструби зуміли зрівняти рахунок. Третю зустріч “льотчики” виграли в овертаймі. Хоча саме Киту вдалося зрівняти рахунок у першому періоді.

Потужний “one-timer” після передачі Кейна для Лейтона виявився недоступний. У четвертій зустрічі Кіт взяв участь у всіх трьох шайбах команди. Чикаго наздоганяв весь матч.

Але так і не сдюжил. У п’ятій зустрічі “яструби” перемогли 7:4 і Данкан відзначився гольовою при рахунку 5-2. В останньому матчі серії Кіт теж процесом “рулив”.

Пластался, допомагаючи Ніємі гасити пожежі. А гольова на екваторі матчу допомогла зрівняти рахунок. Захисник розігнав атаку, яку завершив Шарп.

Основний час переможця не виявив, а вже в овертаймі Патрік Кейн закинув одну з найважливіших шайб у кар’єрі. Після кидка снаряд побував у воротах і застряг в сітці. Її не помітили ні судді, ні гравці, крім самого Патріка Кейна, який рвонув святкувати перемогу до лавки.

Ця перемога, стане початком самого успішного періоду в історії “Чикаго”. Підопічні Кенневилля виграють ще два Кубка Стенлі в 2013-му і 2015-му. Після першого чемпіонства Кіт записав себе в історію геніальної жартом про дантиста.

Під час гри 4 фіналу Західної конференції проти «Шаркс» йому вибили сім зубів шайбою. Він повернувся через кілька хвилин. Та тільки після цього чоловіка можна сміливо вносити до літопис хокею.

У тому сезоні він був визнаний кращим захисником регулярного сезону. І це знову ж таки було лише початком. У 2014 він отримав ще один «Норріс» (2014 рік), а в 2015-му володарем «Конн Смайт Трофі».

Після розпродажу через давить стелі зарплат з деякими хлопцями довелося розлучитися. У нашого героя (щодо себе) статистика звалилася. Плюс до всього Данкана кілька “заносило”.

У 2012-му його дискваліфікували на п’ять матчів за удар ліктем в голову нападника «Ванкувера» Даніеля Сивина. А під час другого чемпіонського походу 2013-го Кіт зарядив в обличчя Джеффа Картера. Та так, що того знадобилося 20 швів.

Ту серію яструби забрали 4-1, сім ігор знадобилося на Сході було лише з “Детройтом”. Далі у фінал з супер оборонними “ведмедиками”. Перший матч тієї серії запам’ятався тривалістю.

На той момент він став п’ятим за тривалістю серед фінальних ігор в історії. По ходу серії яструби позбавлялися Хоссы і Тейвза. Наш герой асистував у матчі 3-ї серії.

А в останній грі за 1:16 до фінальної сирени, підсобив гольовий атаці яку завершував кидок Бикелла. На пік супергеройства Кіт вийшов у 2015. Молода, але вже задириста “Тампа” разом з монструозным Стэмкосом, і висхідною зіркою Кучеровым дісталася до фіналу.

І вже в першій зустрічі затягнула яструбів в овертайм. У тій грі Данкат Кіт зберіг шайбу біля борту. Розвернувся і асистував Терравайнену який запустив снаряд у сітку.

У третій зустрічі Кіт знову записав на рахунок гольову передачу. А в останньому шостому матчі серії, приніс яструбам перемогу. Шикарну передачу Кейна він використовував не відразу.

Але характер проявляється у вирішальні моменти. Кидок з середньої голкіпер взяв, але з добиванням сторопіла “блискавці” не впоралися. За підсумками сезону Кита визнали найціннішим гравцем плей-офф НХЛ.

На той момент він став першим захисником-володарем призу за 10 років. 21 очко у 23 матчах – моє шанування!11 грудня 2018 року Кіт і його партнер Брент Сібрук стали першою парою захисників і сьомим дуетом в історії НХЛ, яка зіграла разом 1000 матчів. 1192 матчу, 105 шайб і 520 гольових передач.

Три кубка Стенлі, два олімпійських золота – які ще аргументи потрібні щоб виключити цього хлопця зі збірної 21-століття. Будь захисника Ви б точно взяли в команду? І чому? Напишіть про це в коментарях. Давайте міркувати, і будуть вам нові казки дядечка Эвенка.